אם פספסתם את פסטיבל המחול בעכו, או שהוא פשוט השאיר לכם טעם של עוד- הסטודיו ריכזו לכם את כל ההמלצות לחודשים אוקטובר-נובמבר 2021

פסטיבל צוללן

מיקום: תל אביב-יפו

מתי: 9-24.10.2021

על המופע: פסטיבל צוללן למחול הוא מסורת שנתית וידוע בעצמאותו ובכך שאינו קשור ישירות באתר מוסדי אחד, אך פועל בשיתוף פעולה עם מוסדות מגוונים בעולם המחול, האמנות הפלסטית, וחללים תרבותיים מרכזיים שונים. צוללן מתרחש ברחבי תל אביב-יפו בחללים שונים, תיאטראות, מוזיאונים, אתרים לא קונבציונליים ומרכזי פרפורמנס. הוא קורא לקונטקסט פוסט-דיסציפלינארי, אומץ אומנותי, שיתופי פעולה, מעורבות רדיקלית בשדה האמנות. צוללן חושף ומעצים את מה שקורה בפועל בסצנת האמנות השוקקת של ישראל, ובמקביל הפסטיבל יצר בשנות קיומו קשרים בינלאומיים עם אמנים ומוסדות בעלי עניין משותף.


שבוע המחול הבינלאומי בירושלים

מיקום: בירת ישראל

מתי: 6-19/12/2021

על המופע: שבוע המחול הבינלאומי בירושלים של מרכז מחול שלם הוא מסורת שנתית, במסגרתה מארח המרכז בשיתוף משרד החוץ עשרות מנהלי בתי מחול מרחבי העולם, לחשיפת אמנות ישראלית. כחלק משבוע המחול מציאה ירושלים סיורים, אירועים, לינה ואירוח (כמובן בתשלום) למשתתפי שבוע המחול להעצמת החוויה.


הורה מאת אוהד נהרין

מיקום: היכל תרבות חוף הכרמל

מתי: 25/10/2021

על המופע: באופן דומה לטומיטה, שהעביר קלאסיקות מוכרות דרך הסינתיסייזר ויצר להן חיים חדשים, נהרין מציב אותנו בין המוכר לזר: "הורה" היא בועת ירוק-עד מחוץ לזמן ולמקום. הירוק הוא טבעי וסינתטי, קבוע ומשתנה כל העת, והגופים, בראשיתיים ועתידניים בו בזמן, מבקשים להגות שפה חדשה מתוך ציטוטים מוכרים אך גם מאוד מתרחקים מהם. הם אוצרים בגופם את היופי שבמאבק לשמור על נפרדות בתוך הביחד, יוצרים פולקלור עתידני תוך כתיבת קוד תנועתי חדש, ואז פורמים את הקוד למען חקירה של טריטוריות תנועתיות שמשתוקקות להתגלות.


מה עכשיו

מיקום: תיאטרון הבית, יפו

מתי: 27/10/2021

על המופע:

"מה עכשיו", היא הפרק השלישי בטרילוגיה של דואטים ארס-פואטיים על מחול, אסתטיקה ואתיקה. הטרילוגיה החלה ב"אוהבים ערבים"- סאטירה כוריאוגרפית על גזענות וסטריאוטיפים. המשיכה עם "הברבור והסרסור"- מסע מחולי בין קלישאות מגדר, ודימויי ברבור איקוניים. שני הדואטים הקודמים התבססו על ניגודים של "שחור ולבן", ואילו "מה עכשיו", שחותמת את הטרילוגיה, חפה מדיכוטומיות. שרון צוקרמן ויזר והלל קוגן, חולקים זוגיות בימתית הרמונית. הם שותפים למבט ספקני על האמנות והחיים בכלל, מרגישים שהמחול הוא המשפחה שלהם, וכמו בכל יחסים משפחתיים- ברגעים מסוימים זה פשוט בלתי נסבל. הם מתווכחים, מתחבטים, נוברים בגוף ובמילים, ונהנים ממוזיקה וריקודים

וליבי כמעט עמד מלכת

מיקום: תיאטרון הבית, יפו

מתי: 3-4/11/2021

על המופע: סולו עם הפרעות בהשראת מכתב של הלן קלר והסימפוניה התשיעית של בטהובן.
האם נוכל לחוות את העולם ברגישות מירבית, ולאפשר גם לתחושה העדינה ביותר להפוך לחיבור, לתקשורת, לעונג?
האם נוכל להתעוור ולהתחרש ביחד?
ההשראה הראשונית לעבודה היא מכתב שכתבה אשת הרוח החירשת-עיוורת הלן קלר לתזמורת הסימפונית של ניו-יורק בשנת 1924, בו היא מתארת כיצד ״שמעה״ את הביצוע שלהם לסימפוניה התשיעית של בטהובן, אך ורק באמצעות מגע עדין במקלט הרדיו.